Гігієна новонародженого. Раціонально, дешево, екологічно

Єдиний гігієнічний засіб, який потрібен ніжній здоровій шкірі немовляти – це просто тепла вода. Себто вона і є основою того, що ми називаємо “гігієна новонароджених”.

Дивне ствердження, але факт, адже дитяча шкіра «оснащена» жировими елементами, які її захищають.

Зараз на ринку присутні сотні марок, які пропонують засоби для купання й зволоження шкіри немовля. Звичайно, що ми намагаємось надавати перевагу найкращим, натуральнішим, біо..без слс і все таке, зважуючи співвідношення ціни до якості. І це все добре! Безперечно. Але питання лише в тому, чи й справді дитяча шкіра потребує постійного використання засобів для миття і зволоження?

Відповідь доволі дивна – ні!

Асоціація педіатрів Італії постійно підкреслює, що для підтримання чистоти здорової шкіри немовля батькам знадобиться лише тепла вода. І якщо вже так хочеться, то у воду можна додати ложку кукурудзяного або рисового крохмалю. І цього буде більш ніж достатньо. Чому? Бо новонароджена дитина не брудна. Купання їй потрібне для того, щоб розслабитись, освіжитись, звикнути до правильної денної рутини, а не для того, щоб обезжирити шкіру різними засобами. Бруднитись дитина почне насправді лише тоді, коли почне повзати, тягнути все до рота, їсти руками тощо. Тоді їй знадобиться звичайний делікатний засіб для купання. 

Правила гігієни немовля: поради італійських педіатрів

1. Для миття голови.

Для миття волосся (або майже-волосся) новонародженого достатньо буквально краплі делікатного шампуню. В іншому – купати лише в звичайній теплій воді (плюс, за бажанням, додати до неїрисовий крохмаль).

2. Ванночки.

У продажі ми знайдемо тисячі продуктів з різними характеристиками й формами. Але це все не обов’язково. Головне, щоб батькам було зручно, дитина у безпеці і від переліку речей, які знадобляться для новонародженого, не страждав бюджет родини. Тому купати можна і в раковині, і у звичайному тазу для білизни. Так так, тази часто навіть зручніші, адже у них є ручки і воду з них зливати легше. Плюс, таз завжди може стати, власне, тазом для білизни, коли дитина вже не заміщатиметься в нього.

3. Після купання.

Після купання дитині достатньо звичайного, великого, м’якого, натурального рушника. Немає жодної потреби купувати «спеціальні» дитячі (тут кожна родина обирає для себе сама). 

– Не використовувати фен. Волосся новонародженого варто просушувати обережно рушником.

– Ніяких тальків! Адже тальк забиває пори й потрапляє у дихальні шляхи. Як альтернатива (для попи і від пітниці) існують так звані «тальки-нетальки», себто тальки у рідкій формі. Але знову ж таки, здорова шкіра цього не потребує.

4. Заміна підгузка.

Найголовніше правило, якого варто дотримуватись, щоб уникнути утворення подразнень – це мінімальне використання серветок. Тільки, якщо це справді необхідно. Варто купувати серветки без ароматизаторів. У продажі є такі, які мають у складі лише воду (наприклад  такі є у Huggies). Проте варто пам’ятати, що часте використання серветок і є однією із причин утворення почервонінь, адже вони залишають дитячу шкіру без натурального жирового слою, який і захищає її від подразнень.

Підмивати краще лише теплою водою. Засоби для миття варто використовувати лише у «аварійних ситуаціях», коли запах від шкіри занадто стійкий. Хоча і тут педіатри пропонують альтернативу: делікатно протерти шкіру дитини ватним диском, змоченим декількома краплями оливкової (або мигдальної) олії.

Додамо до всього вже зазначеного ще й вчасну зміну підгузка і отримаємо таким чином повну профілактику подразнень. А для тих, кому це все звучить не дуже переконливо – крем Bepanthen, для зміни підгузка. 

5. Зволоження шкіри.

Тут головне правило це «чим менше, тим краще». Як вже зазначалось, шкіра новонароджених (здорова шкіра) має натуральний шар жиру, який захищає її від подразнень. Тому шкіра новонародженого не потребує ніяких кремів. Вона сама себе зволожує. Ба, більше того, креми й масла часто містять агресивні інгредієнти, отримані від нафти. Ці елементи пересушують й подразнюють шкіру, адже перешкоджають її натуральній траспірації. 

Рідкий парафін та «мінеральні олії», які є у складі більшості засобів для зволоження шкіри, є також похідними від переробки нафти і не відносяться до біорозкладних матеріалів, а отже забруднюють природу. 

Якщо Ви хочете зробити дитинці легкий масаж, то найкращі масла – це мигдальне масло (яким, власне, і зволожують шкіру живота під час вагітності, задля запобігання утворенню розтяжок), або оливкове масло.

6. Подразнення й проблемна шкіра немовля.

Якщо шкіра дитини місцями просто сухіша й лущиться – на допомогу прийде натуральний й незамінний крем Purelan (котрий, до того ж, магічно рятує соски матері, яка годує груддю, і його не треба змивати перед годуванням).

А також, як варіант, крем-календула, чи Bepanthen. Правда якщо подразнення стійкі й розповсюджені по шкірі – перш за все варто звернутись до педіатра.

7. Гігієна статевого органу у хлопчиків.

Головне – нічого нікуди й ніколи не відсувайте (це про шкіру на члені). Просто підмивайте. Не треба намагатись помити десь там «глибше» чи «далі», адже так Ви тільки нашкодите. Педіатр буде все сам контролювати. І якщо з віком не відбудеться потрібного розвитку (відкриття), то призначить потрібну терапію. Але, у більшості випадків усі «відкриття» відбуваються абсолютно природно, самі по собі. Тож не треба нічого нікуди тягнути. Якщо є якісь страхи, параної чи питання стосовно цього аспекту – просто зверніться до педіатра. 

Web Analytics