Захист дитини від сонячного проміння

Знаходження на сонці в літній період передбачає не тільки використання захисних кремів, але й дотримання певних правил безпеки.

Після затяжної дощової весни тіло й розум кожної людини просто таки вимагають сонця. І це абсолютно нормальна, природна потреба. Сонячне проміння стимулює вироблення вітаміну D, відомого як «протирахітний вітамін». Це незамінний елемент, який дозволяє кальцію, що потрапляє в організм через харчові продукти, затримуватись у кістах і зміцнювати їх. До того ж, нестача вітаміну D часто-густо може стати причиною депресивних станів. Тож сонце – це не тільки добре, але й необхідно. 

Єдине над чим варто замислитись, перш ніж ніжитись під сонячним промінням, це безпека. Як і в будь-чому (від купання до водіння) йдеться про дотримання певних правил, які дозволять отримати лише корисне від часу проведеного на сонці. Правила безпеки, безперечно, мають стати певним законом і в першу чергу тоді, коли йдеться про дітей.

Тут варто пам’ятати про цікавий факт: вчені прорахували, що 50% сонячного проміння, яке ми отримаємо за все життя, приходиться саме на перші 18 років нашого існування. Ось чому надзвичайно важливим є замислитись про захист від сонця, себто дотримуватись базових правил безпеки знаходження дітей під сонячним промінням.

1. Занадто багато сонця – це небезпечно

Як і з будь-яким «занадто», занадто сонця це зовсім некорисно. Потенційні наслідки: сонячні опіки, швидке старіння шкіри, ризик розвитку ракових захворювань шкіри. Ризик раку зріс саме в останні роки через діру, що утворилась в озоновому шарі. 

2. Не знаходитись під прямим сонячним промінням з 10 до 16 години

Часто-густо поява почервонінь на шкірі відбувається вже після перебування на сонці. Тому не використовуйте це як показник моменту, коли варто сховатися в тінь. І пам’ятайте про важливість саме поступового збільшення часу перебування на сонці. 

3. Завжди перевіряти актуальну погоду

і підбирати одяг і засоби захисту від сонця залежно від актуальної метеорологічної ситуації і географічної зони. Наприклад, якщо йдеться про піщаний пляж і вітер, то краще користуватись кремом до якого не прилипає пісок. Якщо йдеться про лісові місцини, то у пригоді стануть креми від сонця, які захищають також і від комарів (й інколи від кліщів).

4. Користуватись кремами з високим рівнем захисту (краще 50+), дієвих проти UVB й UVA

Стосовно використання кремів і спреїв існує декілька конкретних правил:

  • Використовувати їх навіть якщо йдеться про знаходження у тіні.
  • Наносити достатню, неекономну, кількість крему/спрею.
  • Повторювати нанесення крему/спрею приблизно кожні 2 години, а також після купання або значного потіння (навіть коли на упаковці написано «стійкий до впливу води»).
  • На обличчя наносити лише засоби із захистом 50 й 50+, й не менше, пам’ятаючи про ранній ризик старіння шкіри.
  • Пам’ятати про поступове зменшення рівню захисту. Себто, перший вихід на сонце має супроводжуватись кремом 50+, і лише потім зменшувати рівень захисту (це не стосується дітей або людей зі світлою шкірою).
  • Використання захисних кремів і спреїв ніяк не перешкоджає отриманню вітаміну D!

5. Мати на голові панамку (або принаймні кепку) й завжди вдягати сонцезахисні окуляри

unsplash.com

6. В горах краще використовувати одяг із захистом від сонячного проміння

7. Бажано використовувати парасольки й намети які вже мають захист від сонячного проміння (хоча б 15), адже воно має властивість проникати й через тонкі тканини

unsplash.com

8. Уважно ставитись до характеристик шкіри, її фототипу

  • Фототип 1. Надзвичайно чутлива й світла шкіра (люди зі світлим волоссям, блакитними очима; руді), яка взагалі не засмагає й дуже легко подразнюється. Небажано знаходитись під прямим сонячним промінням (лише зранку, або вже під вечір).
  • Фототип 2. Шкіра, яка легко подразнюється, мало засмагає. Йдеться про дітей першого року життя й людей зі світлою шкірою. Знаходження під прямим сонячним промінням лише із високим захистом і не в середині дня.
  • Фототип 3. Не дуже чутлива шкіра, не схильна до подразнень. Засмагає, хоч і не зовсім рівномірно. Зазвичай це люди з темним волоссям і темними очима. Для цього фототипу достатньо поважати поступовість знаходження на сонці і поступове зниження рівню захисту у кремах. 
  • Фототип 4. Зовсім нечутлива шкіра. Засмагає швидко, інтенсивно, завжди і рівномірно. Це люди з більш темним кольором шкіри, темним волоссям і чорними очима. Ці люди можуть спокійно знаходитись під сонцем й користуватись кремами з низьким рівнем захисту. Правда довго знаходитись під прямим промінням сонця все одно не варто.

Tags:

Web Analytics