Добре пам’ятаю останні місяці вагітності. Ходиш і думаєш, коли і як це станеться. Проте окрім емоційних переживань стосовно одного з найважливіших днів у житті виникають й суто буденні питання: які речі для новонародженого купити і як витратити гроші з розумом, придбавши лише найважливіше і найнеобхідніше. Поради друзів – один з найкращих джерел інформації у даному питанні, але я встигла перечитати ще й купу італійських та американських блогів. Тож результат був не таким вже й поганим, хоча, на жаль, не обійшлось без марно витрачених грошей. Саме тому, вже пост фактум, вирішила скласти власний список мастхевів, може кому знадобиться. Отже ось мій перелік 28 найнеобхідніших речей для новонародженого.
Чотири найочевидніші речі для новонародженого
- Ліжко.
- Матрац. Радять мати твердий.
- Візочок. Якщо є машина, краще мати тріо. В ньому є й люлька, і автомобільне крісло, яке дуже зручне для коротких прогулянок, і звичайний сидячий візочок.
- Ванночка. Або варто просто обдумати де і як купати дитину (раковина? таз для білизни? чому б ні?). У нас була ванночка на підставці і нам саме було це зручно, бо непотрібно нагинатись (спину потрібно берегти).
Мій перелік найнеобхідніших речей які треба придбати перед народженням дитини
- Підгузки. Нема тут що пояснювати, і так все зрозуміло. Єдине що скажу, так це те, що ми користувались з самого початку Памперс, бо з Хагіс якось не склалось (було багато ексцесів). Хоча вже зараз відкрили для себе польську фірму Дада, яка коштує трохи менше, а якість на тому ж рівні. Кількість — багато не буває, бо на початку на день нам було потрібно 6-7..
- Одноразові пелюшки. Це просто мега річ. Вони зменшують кількість прання, бо дітки люблять зробити сюрприз особливо під час зміни підгузку. А в машині, в дорозі вони просто незамінні, бо інакше з собою потрібно мати декілька звичайних бавовняних пелюшок і пакет куди їх складати, якщо вони забруднились. Проте не всім сподобається фінансовий бік питання, але тоді ці пелюшки все одно мастхев в дорозі і в машині.
- Крем для сідниць, а не присипка. Тут все просто, бо подразнень шкіри краще уникати, а присипки мають негативну дію на дихальні шляхи (про це є багато інформації і досліджень), саме тому крем — це незамінна річ.
- Крем від подразнень і почервонінь. Краще мати відразу такий крем, чи його можна придбати з часом, бо може кому й пощастить і він не знадобиться. Зазвичай ці креми продаються в аптеці, і допомагають при сильних подразненнях шкіри. Приміром такий крем є у La Roche-Posay.
- Фізіологічний розчин. Ще одна незамінна річ. В Італії радять робити профілактичне промивання носу дитини, хоча б раз на день. Допомагає попередити проблеми з вільним диханням носом, попереджає інфекції, і виводить те, що дитина сама ще видихнути не вміє (сподіваюсь, зрозуміло, про що саме йдеться). Фіз розчин також незамінна річ при лікуванні ГРВІ, натуральний і безпечний засіб. А про те, як промивати є багато відео в YouTube. Визнаю, спочатку страшно і дитину шкода, але потім звикаєш і робиш це швидше і без інфарктів.
- Крем екстракт календули. Незамінна натуральна штука. В Італії календулу радять, як засіб для дітей від всіх подразнень, подряпин чи укусів, а також навіть від пітниці. Перевірено, і справді діє, тож таку штуку добре мати в домашній аптечці.
- Електронний термометр.
- Масло для тіла. Дитяча шкіра дуже ніжна, але якщо вона здорова, то зволожує себе сама. Проте якість води не завжди найкраще, тож для легків масажів краще використовувати олії: мигдальну або оливкову.
- Засіб для купання. Звичайні наші гелі не підходять, це і так зрозуміло. Тож потрібний засіб, створений спеціально для шкіри новонароджених. Фірм і марок багато і ціни, як зрозуміло, дуже різні. Тож тут кожному своє. Проте варто пам’ятати, що не потрібно використувати ці засоби під час кожного купання.
- 2 рушники для тіла. Бажано великі, щоб дитину можна було загорнути в них повністю, і ноги і голівку.
- Постіль (з кутами) – у кількості 3шт. Чому раджу простирадла з кутими, бо вони зручніші в застиланні і використанні (коли діти починають вже сильно рухатись уві сні, такі простирадла залишаються на своєму місці). Краще брати, принаймні на початку, простирадла не зовсім кольорові. Таке нам колись радили в лікарні, щоб на випадок, бережи Боже, крові (на приклад, з носу), її було видно.
- Мішок для сну, або маленька ковдрочка. Це вже кому як зручніше.
- Маленькі рушнички. Це такі штуки, важливість яких розумієш лише тоді, коли в домі вже є новонароджений. Бо або ніс треба підтерти, або слину. Коротше це такі собі мультифункціональні предмети.
- Маленькі простирадла, це якщо їх немає. Вони просто потрібні для того, щоб класти дитину в інших місцях поза її ліжком, або накрити, коли в квартирі зовсім трохи прохолодно.
- Боді і штанці. А також декілька піжам. Боді штук 10-12. Інший одяг вже залежно від сезону народження, але 1-2 кофти з довгими рукавами — це мастхев навіть літом. Боді дуже зручні в використанні і допомагають уникнути купування непотрібного одягу, і якщо їх мати трошки більше (типу 7-10), то можна й прання дитяче робити лише раз на тиждень. Проте тут багато чого залежить від того, як мама зможе зорганізувати дитячий гардероб.
- Радіо няня. Це те, на чому краще не економити (в розумних рамках). Дитину поклали спати, а самі дивимось фільм і чуємо з радіо його спокійне дихання. Є пристрої з камерами, і я вважаю, що це зручний додаток, бо можна подивитись, чи дитина і справді прокинулась, чи вона ще на стадії, коли може наново заснути сама, а наш прихід до кімнати її просто розбудить до кінця. Іншими словами, це просто зручно, але без камери можна й спокійно обійтись. Головне, щоб гаджет обіцяв роботу без перешкод, гарну якість звуку і мав вбудовані або зарядні батареї.
- Соска – у кількості 2шт. Тема соски — це щось на кшталт вічного батьківського філософського диспуту. Кожен знаходить власну відповідь. Якщо коротко — я за, і дякую італійським педіатрам за цю позицію. Тож краще їх мати 2, на випадок, якщо одна просто загубиться.
- Шезлонг, він наше все для пересування квартирою. Хочеш готувати, прийняти душ, або прибрати в іншій кімнаті — шезлонг це рішення. Поклав дитину, пристебнув і вона тебе бачить. Є сотні різновидів цього гаджету. Ми мали такий що гойдається і з музикою, тож малий там і справді релаксував. Головне, щоб чохол можна було зняти і прати в машинці, а ремінці безпеки були надійними.
- Стерилізатор. Це дуже зручний пристрій, який стерилізує дитячі пляшки і соски буквально за декілька хвилин. Відношу його до мастхевів, якщо ви відразу годуєте дитину сумішшю.
Це, власне, і весь мій перелік найбільш необхідних речей.
Найнеобхідніше для мами
- Крем PureLan™ 100 (від Medela). Це дуже ефективний і натуральний засіб для лікування і попередження потрісканих сосків. Його радять всі жінки, вважаючи справжнім рятівником. До того ж він є гарним засобом від сухості шкіри, обвітрення та подразнень. Він абсолютно безпечний для дитини.
- Бюст для годування (3 буде достатньо). Дуже важко знайти гарні й стильні бюсти цього типу, але я б назвала їх незамінними, навіть якщо вони естетично не радують око. Без них можна легко обійтись, якщо ви не збираєтесь годувати дитину в машині, в парку, ресторані (так так, де я тільки його не годувала…).
- Подушка для годування. Мені вона допомагала спати на останніх місяцях вагітності, а потім, облегшувала 30-40 хвилинні годування груддю.
- Крем для тіла, а краще масло. Після пологів організм гормонально дуріє, тож догляд за шкірою є важливим не тільки тому, що ніхто не хоче бути схожим на висохлу ящірку, але й суто психологічно. Відчувати себе гарною — це одне з ліків проти можливої післяпологової депресії.
- Бальзам для волосся. Те саме пояснення, що й до крему. Бо волосся дуже страждає після пологів і під час годування груддю. Тож його потрібно рятувати і підтримувати.
Сумка для зміни підгузків
Окрема тема для тих, хто не сидітиме постійно вдома — це сумка для зміни підгузків. Ось перелік речей, які вона повинна вміщувати:
- Підгузки (4-5)
- Одноразова пелюшка (2)
- Набір чистого одягу
- Крем для сідниць
- Серветки дитячі для сідниць
- (не обов’язково, але раджу) молочко для протирання сідниць і ватні диски. Це замінює воду і попереджає подразнення шкіри. Зручно використовувати і вдома.
- Маленький рушничок. Щоб просушити шкіру малюка після серветок.
- Пакет із зіпом, для брудних підгузків або одягу, який став жертвою ексцесу.
Без чого можна легко обійтись
І останнє: без чого можна легко обійтись, так це
- стіл для сповивання. Педіатри його взагалі не радять, принаймні тут в Італії, бо це найголовніша причина дитячих травм (від падіння з нього) в перші місяці життя дитини. Малюка можна спокійно сповивати і перевдягати на ліжку.
Всі ці вищенаведені переліки суб’єктивні, створені на основі лише мого власного досвіду і ним же й перевірені.
Кожен додасть щось своє, або зможе вільно обійтись без якогось з елементів (аплодую стоячи, чесно), адже багато чого залежить від стилю життя батьків, філософії життя, ролі, якої ви надаєте антуражу, фінансових можливостей родини й особистих параной кожної мами :). Проте, для мене саме цей набір речей складав мастхев, без якого було б доволі складно.