Skip to content

Mamma’s Weekly Social

Mammas Weekly

Primary Navigation Menu

Menu
  • Домівка
  • Про мене
  • Блог
  • Контакти

Мультики для найменших

By: Alla Kovalenko
On: Липень 27, 2019
In: Батьки і діти, Виховання, Дитина і що з нею робити (лайфхаки)
Tagged: відео, виховання, здоров'я, мультфільми, розвиток дитини, спокій

Мультики для найменших

Мультики, як відомо, це найкраща безкоштовна няня для дітей. Вони рятують, коли малюк не відпускає з обіймів мамину ногу, а потрібно швидко зібратись на роботу (прийняти душ за 5 хвилин), або зробити якісь невідкладні домашні справи.

Мультиками не радять заспокоювати істерики (хоча інколи батьки, абсолютно виправдано, просто не мають іншого виходу). Якщо щоразу вирішувати кризу-істерику мультиком — дитина просто не навчиться самостійно справлятись із власними емоціями. І це не все: малюк використовуватиме істерику як ефективний метод отримати бажані речі, або як банальну маніпуляцію аби просто подивитись якийсь мульт серіал.

Скептичний погляд на мультики

Деякі психологи радять взагалі уникати перегляд ТБ, або мультиків на інших гаджетах, дітям до 2х років. В такому віці малюки повинні навчатись напряму, не опосередковано, не через екрани, й отримувати досвід соціалізація з батьками. Чесно, звучить прекрасно, але не зовсім реалістично. Тому спеціалісти стверджують, що варто принаймні обмежити перебування дітей перед екранами до 30-40 хвилин на день. Вже доведено, що дитина, яка не має достатнього досвіду реальної соціалізації, реальних ігор, досвіду вирішення власних криз, а натомість проводить години перед екраном — це малюк із потенційними проблемами поведінки, із недостатніми соціальними навичками й проблемами розвитку мови.

Висновок для звичайних батьків не ідеалістів:

1. 30-40 хвилин мультиків = батьківського спокою – не зашкодять дитині, якщо поза екраном є достатньо батьківської уваги.

2. Більше того, якщо цей екранний час заповнити розвиваючим, перевіреним й позитивним контентом, то Ваша совість зможе промовчати.

3. Завжди переглядайте мультфільм/фільм перед тим, як вмикати його дитині. Варто пам’ятати, що деструктивні сюжети (натяки на алкоголь, викривлене представлення реальності, приниження тощо) не є рідкістю.

Для мене особисто важливим є й те, що мульт не має видаватись мені занадто примітивним, і повинен бути зробленим якісно: гарне зображення, якісна звукова доріжка, логічний й не пустий текст.

Мультики, які можна дивитись просто на YouTube або Netflix

Мультики англійською

Super Simple Songs — дуже цікаві короткі пісні, зроблені з гумором, які потім можна легко співати разом із дитиною. На цьому каналі взагалі багато відео різного типу і на будь-який смак, і не тільки англійською.

Маленьке Королівство Бена і Холлі — англійська вимова, цікавий сюжет. А найголовніше — є паралельна лінія гумору, зрозуміла лише дорослим. Та й виховальний аспект присутній, хоч і без награних “ну-ну-ну”.

Пеппа — без неї нікуди і вона чудова: всі їдять овочі, виправляють помилки, проводять час із батьками і з друзями. Та ще й англійський гумор присутній, тож і батькам нудно не бути. Хоча, не сперечатимусь, сміятись над жартами із Пепи і радити своїм друзям її подивитись — це, мабуть, вже якась стадія батьківського божевілля.

Покойо — всесвітньо відомий іспанський комедійний мультиплікаційний серіал для дітей дошкільного віку, який прекрасно озвучили багатьма мовами. По суті – це короткі смішні історії про щоденні пригоди хлопчика Покойо і його друзів тварин, який показує різні види людських емоцій, та базові труднощі у людських стосунках. Тож з ним не тільки можна весело вчити мову, але й отримати якийсь позитивний приклад поведінки.

Для душі

Хайді. Наш малий в неї закоханий. Мульт, аніме-серіал, і справді вважається одним із найкращих в історії мультиплікації. Глибока історія, відтворена японською студією анімації, заснована на однойменній повісті швейцарської письменниці Йоханна Спирі, написаної ще у 1880 році. Тож Ви побачите добре продуманих персонажів, реалістичне бачення стосунків людей, справжню дружбу. Все це із чудовими музичним супроводом.

Каю. Домашні щоденні пригоди канадського хлопчика. Це дуже позитивна історія про родину, в якій є двоє маленьких дітей, про їхні стосунки та типові дитячі примхи.

PuffinRock. Пролукт Netflix. Це для нас абсолютний лідер у сучасній мультиплікації для найменших. Тут ідеальне поєднання спокійної музики, дуже позитивних сюжетів з пастельними й, на диво, приємними кольорами. Тому цей мультсеріал ідеально підійде для найменших. Він розповідає про буденні пригоди Тупиків (Puffins), морських птахів з яскравим червоним дзьобом, які гніздяться на островах.

Чагінтон — просто для малюків закоханих у потяги.

Документальні

У цій категорії немає рівних серіалам про тварин від National Geographic, створених спеціально для дітей.

Ще одне вдале джерело документальних фільмів і мультиків це Netflix. Його головні переваги – це можливість перегляду різними мовами й відсутність реклами . До того ж, дитячі документальні серіали Нетфліксу ідеально підійдуть для перегляду всією родиною, коли за вікном дощ, або у батьків просто немає сил вийти за межі власного помешкання. Для прикладу: “OurPlanet”. Це дуже якісний документальний серіал про те, як функціонує наша планета. Він пояснює, як і чому нам варто почати знову про неї піклуватись.

Digiprove sealCopyright secured by Digiprove © 2019 Алла КоваленкоSome Rights Reserved
Original content here is published under these license terms: X 
License Type:Attribution
License Abstract:You may copy this content, create derivative work from it, and re-publish it, provided you include an overt attribution to the author(s).
License URL:https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

Поділитися цим:

  • Click to share on Facebook(Відкривається у новому вікні)
  • Click to share on Twitter(Відкривається у новому вікні)
  • Click to share on WhatsApp(Відкривається у новому вікні)
  • Click to share on LinkedIn(Відкривається у новому вікні)
  • Натисніть, щоб надіслати це другові по e-mail(Відкривається у новому вікні)

Подобається це:

Подобається Завантаження…

Пов’язано

2019-07-27
Previous Post: Гігієна новонародженого. Раціонально, дешево, екологічно
Next Post: Коли і як починати чистити дитині зуби
  • Home
  • Про мене
  • Контакти
  • Політика конфіденційності

Copyright 2021 © MammasWeekly.com | Всі права захищені. Використання матеріалів сайту лише за умови гіперпосилання на MammasWeekly.com

Web Analytics
loading Скасувати
Post was not sent - check your email addresses!
Email check failed, please try again
Sorry, your blog cannot share posts by email.
%d блогерам подобається це: