Подорожувати літаком з дитиною

Подорож літаком з дитиною (1-2 роки)

Кіндеру майже 15 місяців і на нашому рахунку вже 8 перельотів. Так, ми пережили 8 літаків. Аж самій не віриться.

Пізнання світу

Скажу чесно, подорож літаком з дитиною цього віку — це виснажливий процес, проте не потрібно це сприймати, як щось неможливе з категорії для навіжених мам. Подорожі, як на мене, це необхідність, адже вони позитивно впливають на людину: це новий досвід, зміна середовища, нові емоції.

Для дитини подорож — це великий ривок у пізнанні світу. Лише уявіть, адже для малюка під час подорожі, а особливо першої, абсолютно все є новим і цікавим. До того ж дитина поступово навчається, як поводити себе в новому абсолютно незнайомому середовищі, та ще й серед натовпу незнайомців. І те, що я помітила, всі ці аеропорти і літаки посилюють довіру дитини до батьків, тож в новому людному й далеко не тихому місці дитина відчуває себе пречудово лише завдяки самій присутності мами і тата. Та й загалом, спільні сімейні подорожі — це, в глобальному сенсі, прекрасна родинна терапія, адже новий спільний позитивний (а це вже від нас залежить) досвід завжди поглиблює й зміцнює стосунки.

Правила планування подорожі з дитиною

Інколи подорожі ризикують перетворитись на пекло саме задяки дитячим істерикам… Особливо, якщо батьки до цього психологічно не підготовлені, або, коли пеклом вважається будь-яка нестандартна ситуація. Тому на основі винятково власного досвіду, пропоную певні правила планування подорожі, поведінки (й мислення,) а також перелік необхідних речей для більш-менш вдалої подорожі:

Необхідні документи

Дізнайтесь про всі необхідні для подорожі з дитиною документи: вимоги України для виїзду дітей закордон, правила країни, яка є метою вашої подорожі.

Правил перевезення багажу

Поінформуйтесь в авіакомпанії стосовно їхніх правил перевезення багажу, дитячих візочків і норм аеропорту стосовно дитячої їжі (здебільшого обмеження стосовно рідини НЕ стосуються дитячої їжі та персональних дитячих речей).

Приготуйтеся до найгіршого

Це взагалі моє життєве правило, яке мене часто рятує, адже, коли ти психологічно підготував себе до катастрофи, то реальність втрачає будь-які шанси тебе неприємно здивувати. Просто достатньо нагадати собі, що дитина може поводитись “неадекватно” (бо все нове), плакати, вередувати, не слухатись, хотіти їсти (пити, в туалет, іграшку, або смартфон чи сендвіч сусіда), і все це в найневдаліший момент. З цим всім потрібно просто змиритись, не реагувати, і, головне, НЕ думати про те, як на вас подивляться інші і чи це їх дратує. Головне — це малюк і його, і Ваш спокій. Якщо все це нагадати собі й усвідомити заздалегідь, до подорожі, то й сприймати це все потім легше. Плюс, усвідомлення дозволяє продумати деякі схеми можливої поведінки й скласти перелік необхідних речей:

  • мати з собою щось, що допомагає дитині заспокоїтись чи відволіктись. Соска, улюблена іграшка, заздалегідь закачені мультфільми (мене це рятувало багато разів, особливо під час взльотів і посадок);
  • пляшечка з водою чи чаєм вирішує питання “пити”;
  • термо сумка для їжі. Обирайте рейси, залежно від режиму дня дитини (сон/їжа). Як я зрозуміла, найкраще, принаймні для нас, це ранкові рейси, які найменше втомлюють малюка. Наприклад: взяти з собою сніданок (згодувати в аеропорту). Якщо рейс зовсім рано, типу о 7, після цього сніданку малюк в літаку спатиме, адже й прокинувся рано. Важливо мати з собою й готовий обід, баночки з фруктами і печиво;
  • маленький компактний набір для зміни підгузків, бо носити з собою ще одну сумку — це не дуже зручно;
  • окремо про соску: вона допомагає дитині легше перенести взльоти й посадки, й запобігти закладенню вух;
  • фізіологічний розчин, ми без нього нікуди (в зручних одноразових пластикових капсулах по 5мл). В літаках й аеропортах дуже сухе повітря, тож найявність навіть найменших виділень із носу може стати проблемою. Зволоження носу і покращення дихання допоможе дитині заспокоїтись і почувати себе комфортніше;
  • в літаках й аеропортах часто-густо ми потрапляємо під різку зміну температур. Інколи холодно, а в деяких місяцях душно і спекотно. Тож треба розумно продумати одяг малюка. Краще натуральний, бавовна. З таким розрахунком, щоб можна було б щось зняти і дитина залишиться в футболці чи тонкій кофті, коли спекотно, і навпаки: мати з собою якийсь худі/светр (чи куртку, все залежить від сезону), краще з каптуром, якщо стане прохолодно.

Терпіння – це найголовніше правило!

Адже вміння зберігати спокій навіть в найабсурдніших ситуаціях часто стає шляхом автоматичного вирішення проблеми. Враховуйте, що існують люди, яких дратують діти. Я зустріла таких і в аеропорту, і, власне, під час перельотів. Тож просто не реагуйте і рятуйте дитину від цих дивних створінь власним спокоєм і гарним настроєм.

За один із двох годинних перельотів мій малий встиг з десять разів обійти весь літак (а я за ним), вилити воду на одного з пасажирів, майже забрати айпад в однієї дамочки і сендвіч в пасажира, який сидів поруч із нами. А ще, мені прийшлось два рази змінити йому підгузок в дуже “просторому” туалеті. Тож я просто усміхалась, постійно казала “Соррі” і з нетерпінням чекала оголошення про посадку.

Додам ще одне. Дитина під час взльоту і посадки мала, звичайно, сидіти у мене на руках, пристебнута додатковим ремінем безпеки до мого ременя безпеки. Тримати його сидячим, та ще й вмовити не рухатись, це нелегке завдання. Тут на допомогу і прийшли мультики в айпаді і соска (і молитви). Саме тому, я раджу не недооцінювати силу мультимедійного контенту під час подорожі й забути, принаймні тимчасово, про всі табу.

Надайте дитині свобода руху

Зупиняти дитину лише в крайніх ситуаціях, адже чим більше дитина рухається, тим більше вірогідність того, що вона засне. І не важливо, хто й що подумає. В аеропорту варто просто закрити очі на те, що малий стане безкоштовним співробітником прибиральної бригади і просто запастись антибактеріальними серветками чи спреями. Набігавшись досхочу, якщо вам пощастить, в літаку дитина засне. (І взагалі, я помітила, що лише українські й російські мами помішані на стерильності. Я не кажу про необхідність ігнорування антисанітарії, але й заборона повзання по аеропорту — це теж крайність. Руки завжди можна відразу помити.)

Те саме, на жаль, стосується й літака, якщо зі сном не пощастило. Обираючи між ультразвуковим криком дитини, яку намагаються постійно втримати на руках, й ходінням по коридору літака я, й стюардеси, обрали друге. Та й думаю тих, кого дратують діти, більше влаштував саме варіант мовчазного руху маленького усміхненого гнома з одного боку літака в інший.

Купіть собі води (вже на території дьюті-фрі)

Це такий банальний лайфхак, особливо, якщо летіти з дитиною прийдеться лише одному із батьків. Варіантів перекусити може й не бути взагалі, тож головне мати воду, аби почувати себе добре.

Усмішка

Без неї взагалі краще з дому не виходити. Батьки легко передають свої емоції дітям, та й наша поведінка з часом стане моделлю поведінки малюка. Саме тому слід тренувати себе у терпінні й вмінні з усмішкою підходити до будь-якої кризової ситуації. Паніка й агресія, як відомо, породжують лише паніку й агресію, до того ж виснажують і перевтомлюють. Тому розлив воду на пасажира, схопив жінку, що стояла перед вами в черзі за волосся, намагався потягнути за червону ручку аварійного відкриття дверей в літаку (хаха, тут треба було бачити обличчя пасажирів, що сиділи поруч. Ніхто й не подумав, що в нього на таке сил не вистачить) — усмішка, “Соррі” і пішли далі перевертати навколишній світ.

(… і ще дещо)

Краще не літати лоукостами з дитиною

Цього не уникнути, тому потрібно просто усвідомлювати й не обурюватись, адже це зайві нерви: “сервіс” лоукостів, їхні правила щодо багажу й ручного багажу, просто не створені задля комфорту батьків і дітей.

Біля коридору краще

Я завжди любила літати біля ілюмінатора, але, це вже в минулому, бо коли летиш із активною й допитливою маленькою дитиною, куди зручніше сидіти біля коридору і мати можливість спокійно покидати своє місце.

Власне місце для малюка

З 1,5 років, якщо можливо, краще брати дитині окреме місце в літаку. Це додаткові кошти, але це зменшить фізичне навантаження й стрес, а дитині дасть простір для маневру.

Літайте спокійно, поки дитина ще не почала ходити

З малюками в літаках й аеропортах проблем менше. А плач завжди можна вгамувати, адже в кожної мами сто відсотків є власні дієві методи.

Подорожі — це те, що робить нас дорослішими, сильнішими і щасливішими. Діти отримують новий досвід і знання, а батьки тренують своє терпіння, вміння бути врівноваженими і вдосконалюють талант ігнорування думки оточуючих.

П.С. На фото приємні подарунки від Lufthansa 🙂

Web Analytics