Простий хліб – піта на пательні

Простий хліб – це той рецепт, який стане у пригоді кожному, хто хоче скуштувати щось смачне і в той самий час корисне, автентичне і нескладне у приготуванні. Саме тому піта – це хліб, який може приготувати кожен, витративши на це мінімум часу і сил.

Я боюсь складних рецептів, бо діти здатні перервати процес і є просто ризик недодати всі потрібні інгредієнти. А в такому випадку те, що мало бути релаксом стає тягарем. Це не для мене. Я завжди вишукую рецепти, котрі можна реалізувати або разом із дітьми, або принаймні за відносно короткий проміжок часу, отримавши при цьому вдалий результат. Тому такий хліб як піта може стати ще й варіантом, як цікаво і корисно провести час разом із дітьми (маленьких дітей під час приготування можна зайняти ось такими іграми Монтессорі).

У більшості випадків мої пошуки рецептів обмежуються виключно сайтами італійських кулінарів і пекарів. Як на мене, їм просто немає рівних. Звідси, власне, і рецепт піти, яка є дуже популярною в Греції й різних країнах Сходу. Рецепт піти ідеально підійде тим, хто не наважуються пекти вдома звичайний відомий нам всім хліб.

Інгредієнтидля для 4х порцій

  • Житнє борошно (спельта)   300 гр
  • Вода                                        150 гр
  • Сухі дріжджі                2 гр
  • Оливкова олія                        10 гр
  • Сіль                                          4 гр

Приготування піти

1. В велику миску висипаємо борошно, в центр якого виливаємо воду, олію і добре розведені в воді пивні дріжджі.

2. Вимішуємо тісто доти, поки не отримаємо тісто, яке майже не липне до рук. Тут наприкінці і додаємо сіль, а потім вимішуємо ще раз. (На цьому саме приготування і закінчується).

3. Залишаємо тісто на, мінімум, 2 години, воно має збільшитись приблизно в 2 рази. (Я накриваю миску рушником і ставлю її у вимкнену духовку).

4. Коли тісто готове, піднялось, ми насипаємо на стіл зовсім трохи борошна і викладаємо на нього тісто. Розділяємо його на 4 частини.

5. Злегка присипаємо борошном кожну з частин тіста і розкатуємо кола товщиною 0.5 см.

6. Добре розігріваємо антипригарну пательню. Будемо готувати на трошки більше ніж середньому вогні (не максимальному). Тут правда з часом кожен сам має зрозуміти, яким є найвдаліший режим, відповідно до власної плитки. 

7. Тож на гарячу пательню кладемо одну піту. І як тільки вона почне «надуватись» (з’явиться щось на кшталт внутрішніх бульбашок..), ми її перевернемо і будемо готувати з іншого боку. Ця процедура займає буквально декілька хвилин і всі 4 піти будуть готові.

Піту можна зберігати в бавовняному рушнику і в хлібниці буквально декілька днів, але її краще споживати відразу або лише декілька годин після приготування. Якщо зробити із неї кишеньку її можна заправити овочами, м’ясом, будь-чим на Ваш смак. Проте її можна їсти і без всілякої начинки, а як додаток до інших страв. До речі, вона ідеально смакує із нутелою…(знаю, це далеко не дієтично, але інколи ж можна?)


Posted

in

by

Web Analytics