календар щеплешь в Італії

Щеплення дітей в Італії

Перед тим як розповісти про щеплення дітей в Італії, хочеться зазначити, що з самого початку історії вакцин в суспільстві утворилось два рухи: ті, хто за, і ті, хто проти. Такий хід подій можна з легкістю зрозуміти, адже на початку щеплення і справді були далекими від досконалості і їх введення інколи викликало небезпечні наслідки. Так, наприклад, було в Італії в 70-80 роках, коли стало відомим, що щеплення проти коклюшу, у деяких пацієнтів, провокувало неврологічні розлади. Вакцину заборонили, вдосконалили, тож з часом в Італії повернулись до успішного її використання.

Про щеплення загалом

Лякатись не треба, з тих часів, минуло немало років. Вакцини наших днів – вже давно не схожі на те, що було на початку. Зараз – вони більше не створюються на основі “природних” інфекцій. Натомість – їх синтезують завдяки біо-інженерним методам, збираючи і примножуючи лише ті молекули, котрі є необхідними для отримання реакції імунної системи людини. Іншими словами,

нікому зараз не вводять менінгіт проти менінгіту.

Використання біо-інженерних методів призвело й до того, що історія вакцин вийшла на новий рівень не тільки якості. Зараз щеплення є однією з найрозвиненіших індустрій, ланкою бізнесу. В цьому є свої плюси: наявність конкуренції змушує покращувати якість, але, в той самий час, вакцини потрапили під вплив великих грошей і, як наслідок, політики. Це, мабуть, одна із причин, чому рух “ЯНеВакцинуюВласнихДітей” ще й досі існує, адже людям властиво вірити в теорію великої змови. І тут така собі іронія долі: апологети антивакцинного руху часто не усвідомлюють, що перетворюються на ворогів своїх дітей і суспільства в цілому. У мене з цього приводу є власна теорія великої змови, в яку я, можливо помилково, але свято вірю.

Я думаю, що фармацевтичним компаніям дуже вигідно фінансувати і вливати “експертну” інформацію, всіляко підтримуючи рух “ЯНеВакцинуюВласнихДітей”, адже таким чином вони збільшують кількість своїх потенційних постійних клієнтів. Здорові люди, це ж сто відсотків не їхня публіка.

Педіатри Італії про псевдо протипоказання до щеплення

Зазвичай, прийнято говорити про псевдо протипоказання, коли без жодних наукових підстав батьки приймають рішення перенести, або зовсім не робити щеплення власній дитині. Найтиповіші приклади таких “протипоказань” – це годування груддю, легкі форми захворювань (застуда), алергія на яйце (коли йдеться про вакцину проти корі).

Педіатри підкреслюють, що у всіх цих випадках можна спокійно робити щеплення, адже перенесення або відмова від вакцини взагалі є безпідставним і ризикованим: дитина може підхопити хвороби, від яких їй не було зроблено щеплення. Тож перед тим, як переносити вакцинацію, краще порадитись із педіатром.

Регіональний календар щеплень

Кожен з регіонів Італії має власний план (календар) щеплень, який, зазвичай видає педіатр батькам під час першої консультації. В цьому “документі” чітко прописано:

 • які вакцини і коли потрібно зробити, а також адреси і контактні дані медичних центрів, де роблять щеплення;
 • загальна інформація про вакцини (протипоказання) та виписки із законів;
 • що робити, якщо після вакцини у дитини піднімається температура, або виникають інші наслідки (затвердіння у місці щеплення тощо);
 • окремий аркуш — календар вже зроблених вакцин. Його передруковують щоразу, як було зроблене нове щеплення.

Тож батькам потрібно лише чітко дотримуватись цього плану й консультуватись із педіатром на той випадок, коли дитина захворіла. Адже в таких ситуаціях лише лікар може об’єктивно оцінити стан речей й вирішити, чи можна робити щеплення.

Вакцини Регіонального календаря щеплень

Вакцини, які включені в Регіональний календар щеплень — безкоштовні. Ось перелік таких щеплень, які робляться протягом перших 15 місяців життя дитини:

 1. 61-90 дні. дифтерія, правець, коклюш, гепатит В, гемофільна інфекція, поліомієліт (назва цієї комплексної вакцини “Шестивалентний”), пневмокок.
 2. Через 15-20 днів після попередньої вакцини — щеплення від Менінгококу типу В. З 2017 року його включили в Регіональний санітарний план, тож вакцина буде безкоштовною.
 3. 5 місяців (мають пройти 2 місяці після найпершої вакцини): повтор всього, що вказано в пункті 1.
 4. Через 15-20 днів після попередньої вакцини — 2 доза від Менінгококу типу В.
 5. 11 місяців. повтор всього, що вказано в пункті 1.
 6. Через 15-20 днів після попередньої вакцини — 3 доза від Менінгококу типу В.
 7. 13 місяців. Кір, паротит, краснуха, вітрянка (з 2017 року — безкоштовна); плюс вакцина від Менінгококу типу С (або комплексна ACYW 135);
 8. 15 місяців. Друга доза від Менінгококу типу С (або комплексна ACYW 125).

Вакцини що ще не потрапили у Регіональний календар щеплень

Є перелік деяких вакцин, які держава ще не включила в цей план: банально, не вистачає грошей. Проте, ці вакцини педіатри називають обов’язковими й продовжують боротись із Державою, вимагаючи включити ці види щеплення в Регіональні плани вакцинацій. Боротьба була успішною, тож з 2017 року вони безкоштовні.

Ось деякі з них:

 • щеплення від Менінгококу типу В (зазвичай роблять 3 щеплення протягом першого року життя дитини). На даний момент це платна штука і коштує 80 євро кожне щеплення.
 • щеплення від вітряної віспи (зараз коштує близько 35 євро).

Підсумки

Загалом в Італії відбувається падіння кількості щеплень. Як наслідок — останнім часом значно збільшились випадки захворювань на менінгіт, коклюш, тощо. Не обійшлось, на жаль, і без смертельних випадків. Шкода, що безвідповідальність набуває масовості. Хоча, зазначу, люди знову активувались, саме після останніх новин про смертність від хвороб, отриманих через відсутність щеплення.

Сподіваємось, що розум переможе, і діти уникнуть непотрібних ризиків. А поки що, тільки один Регіон Італії зміг законодавчо закріпити обов’язкову вакцинацію дітей перед їх прийняттям в державні дитячі садки — це Емілія Романія.

Comments

Одна відповідь до “Щеплення дітей в Італії”

 1. […] Педіатри Італії останнім часом значно посилили боротьбу з незнанням та безпідставною параноєю: інформація про вирішальну роль вакцин часто з’являється в ЗМІ, лунає з трибуни італійського Парламенту. Проте багато хто все ж таки схиляється до “теорій вселенської змови” і свідомо не вакцинує власних дітей… І таким чином несвідомо стає причетним до погіршення рівня здоров’я усіх громадян, піддає ризику життя дітей, і не тільки власних. До речі, про те, як вібдувається вакцинація дітей в Італії можна почитати ось тут. […]

Web Analytics